1945 yılında Muğla’nın Ula İlçesinde dünyaya gelen Şairimiz, İlkokulu bitirdikten sonra hayali olan öğretmenlik için sınavlara girmiştir. Isparta Gönen öğretmen okulunda okuyarak öğretmenliğe adım atmıştır. Okuldaki öğretmen ve arkadaşları sanatsal faaliyetleri olan çok yönlü kişilerdi. Herkesin öğretmenlik dışında farklı yönleri vardı. Çoğunluğu yazar, şair ve ressam olarak halen hayatlarını devam ettirmekteler. Ahmet Zeki de çok kitap okumasıyla bilinir ve resim, şiir alanlarında yetenekleri ile kendinden bahsettirirdi. İlk olarak Isparta’da yayınlanan Gonca gazetesinin baş sayfasında yayınlanan şiiri sonrası şiire olan tutkusu arttı.

Afyon ve Muğla’nın çeşitli köylerinde öğretmenlik yaptı ve 1992 yılında emekliye ayrıldı. Mesleğine ve çocuklara olan bağlılığı nedeniyle emekli olduktan sonra da öğretmenlik yapmaya devam etti. Emekli olmadan önce görev yaptığı İzmir’de uzun yıllar ikamet etmekle birlikte küçük yaşlarda ayrıldığı memleketine 2019 yılında geri dönmüştür. Halen Ula’da ikamet etmektedir.

 Hayalinde hep bir kitap çıkartmak olan Ahmet Zeki, 2017 yılında Mavi Nefes yayınlarından ilk şiir kitabını çıkardı. İkinci kitabı için hazırlıklarını tamamlanmış olup yakın zamanda okuyucusuyla buluşmayı planlıyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR