1941 Gördes dogumlu. Manisa Lisesi ve Istanbul Universitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Manisa Barosuna bağlı olarak Gördeste kırk yili askin bir süre serbest avukatlik yaptiktan sonra emekli oldu. Gordes Lisesi Edebiyat ogretmeni Insel Güven'le evli. Cocuklar Sanem, Zeynep, Rabia Suna.
1965 - 1980 yilları arasinda 15 yil süreyle Türkiye Isci Partisi (TIp)
Gördes Ilçe Baskanligi görevini yapti.
1960 lı yillarda ve sonrasinda "Akbaba", "Zübük", "Bilanço", "Düğüm", "Velakin" dergilerinde gülmece öyküleri ve çesitli türlerde mizah yaziları yazdi. "Aksehir Nasreddin Hoca Gülmece Öyküsü" yarışmalarinda cesitli oduller aldi.
Balikesir Barosunun düzenledigi "Yasam Dosyasi" yarismalarinin ilkinde, 1984 yilinda Bir Mahkeme Öyküsü yle "Birincilik Ödülü"nü kazandi. "Bir Mahkeme Öyküsü" diger derece alan yazilarla birlikte"Yasam Dosyası:" adiyla kitap olarak yayimlandi. Yine aynı Öykü 1987 yilinda Zeki Ökten tarafindan "Davaca" adiyla filme alindi. Kemal Sunal ve Savas Yurttas oynadilar.
"1990 Salihli Belediyesi Oyun Yazma Yarismasında "Durusma Baslyor" oyunuyla mansion aldi. "Durusma Başlıyor" Salihli Belediyesinin "Ödüllü Oyunlar Dizisi^nde kitap olarak yayimlandi. Oyun, Turgutlu Belediyesi Tiyatrosu tarafindan sahnelendi.
Inkilap Kitabevinin bir defalık düzenledigi "1996 Aziz Nesin Gülmece Öyküsü Yarisması 'nin "Taninmis Yazarlar" kategorisinde, Bir Mahkeme Oyküsü kitap/dosyasıyla, bu kategori için konulmus tek büyük ödülü aldi. Odül alan yapit Inkilap Kitabevi tarafindan ayni adla kitap olarak yayimlandi.
"5 Nisan 2018 Avukatlar Günü"nde Manisa Barosu tarafindan "50.Yil Plaketi"yle ödüllendirildi.
2018 yil Ekim ayinda Bilge Yayinevi tarafindan üç kitabi birden yayimlandi -a) Bir Mahkeme Oyküsü/2. Baska, b) Avukatlik ve Adliye Anilari, c) Durusma Baslıyor.
Ekim 2022'de Mavi Nefes Yayinevi tarafindan Bir Kitap Alana Bir
Venedik Bir Roma (mizah öyküleri) kitabi yayimlandi.

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR