1977 DENİZLİ doğumlu Alper KALELİHAN Evli ve 1 kız ,1 erkek 2 çocuk babasıdır. Lise Eğitimini Isparta Gönen Anadolu Öğretmen Lisesi’nde ,Lisans Eğitimini Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinde tamamlamıştır. MNG Havayollarında Bakım Mühendisliği, THY’de Teknik Eğitmen ve Uçuş Eğitim Başkanlığında Eğitmenlik görevlerinde bulunmuştur.

2012-2013 yılları arasında THY ve Türk Hava Kuvvetleri işbirliği ile yapılan Barış Kartalı projesi için Boeing Amerika Seattle’da eğitimlere katılmış ve yaklaşık 2 sene Hava Kuvvetlerine Barış Kartalı çerçevesinde Awacs Uçaklarının eğitimlerini vermiştir.

2014 Yılında Kendi isteğiyle THY’den Emekli olan Alper KALELİHAN , halen THY Aydın Çıldır Uçuş Akademisinde ve Yurt içi Yurt dışı Havayolu Firmalarında Tedarikçi Eğitmen olarak derslere girmektedir. Memleketi olan Denizli’de havacılık alanında faaliyetler ve havacılığın sevdirilmesi anlamında bir görev üstlenen Alper KALELİHAN Kokpit Danışmanlık Eğitim Öğretim ve Havacılık A.Ş. ‘de Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR