1965 yilinda Kars'ta dogdu. Babasinin öykü anlatimlarIyla öykücülüge ilgi duydu. Çocukluğu herkesin birbirini tanidiğı, şimdi ilçe olan Akyaka Kasabasinda geçti. Zor doga ve yasam sartlarina ragmen mutlu bir cocukluk geçirdi. ilk ve ortaokulu yine aynı kasabada okudu. Insani gözlemlemeye ve eline kalemi almaya ortaokulda basladi.
Lise egitimini Istanbul'da aldiktan sonra isletme lisans okudu.
Kitap okumaya on iki yaşinda baslayip hiç birakmadi. Yirmi üç yaşinda basladigi iş hayatinda kendi sirketini kurdu. Danismanlik ve çeşitli ticari faaliyetlerde bulundu. is hayatindayken psikoloji ve sosyolojiye ilgi duydu, kendini bu alanlarda da yetistirdi. ilk kitabi Sessizligimle Dans'ı elli yasinda kendini yazmaya hazir hissettiginde yazdi. 2016°da yayinlanan ve denemelerden olusan bu ilk kitabi bir anda çok satanlar listesine girerek üç ayda otuz bes baskiya ulastı.Ardindan sira ile Yalnızlığın Bilinmeyen Yüzü (deneme, 2017) Hayalini Arayan Kadin (roman, 2018), Kaybetmek (roman,2019) Insan ve Maskesi (deneme, 2019), Şeytanın Sofrasinda (roman,2021) yayinlandi. Her kitabi begenildi. Sosyal medyada cümleleri sevildi ve halk tarafindan çokça paylaşıma konu oldu.
Romanlarina universitelerin edebiyat ana bilim dallarinda yüksek lisans tez ve doktora konuları olarak akademisyenlerce çalismalar yapildi. Hazirlanan tezler kurullarca kabul gördü. Tezler içinden makaleler uluslararasi saygın edebiyat dergilerinde yayinlandı. Romanlarinda kurgu, zaman ve mekân konuları tezlerden ayrı olarak lisans ögrencilerine dersler olarak verildi. Yazi teknigi ve kurmaca yeteneği konusunda lisans düzeyinde calismalar yapildi.
Düzgün, sakin bir hayat yasayan yazar, iki erkek çocuk babasidir. Kitaplarini, istanbul'dan bir süre önce sakin ve yalnız kalıp okumak ve yazmak icin taşindiğı, izmir'de yazmaktadir.
Kendi deyimiyle yazar "Yasamda sadelik, düsüncede ihtişam" felsefesiyle yasamaktadir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR